Saint-Gobain PAM ürünleriyle iki kıta birleşti

İnşaat malzemeleri devi Fransız Saint-Gobain Grubu’nun markası olan PAM Bina Drenaj Sistemleri, İstanbul Avrasya Projesi için 8 km’lik yanmaz pik boru ve bağlantı elemanları temin etti.
Saint-Gobain PAM ürünleriyle iki kıta birleşti

İnşaat malzemeleri devi Fransız Saint-Gobain Grubu’nun markası olan PAM Bina Drenaj Sistemleri, İstanbul Avrasya Projesi için 8 km’lik yanmaz pik boru ve bağlantı elemanları temin etti.

Fransız devi Saint-Gobain markası olan, alt yapı sistemleri ve bina direnaj sistemleri konusunda dünya çapında 1500 patenti bulunan PAM, kalitesini İstanbul’da iki kıtayı birleştiren Avrasya Tüneli’ne taşıdı. İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarını birleştiren 5 km uzunluğundaki 2 katlı karayolu tünelinin en düşük noktası, deniz seviyesinin 106,4 m altından geçmektedir. Avrasya Tüneli, trafik yoğunluğunun fazla olduğu Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi arasında transit bir güzergah yaratarak mesafeleri kısalttı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Mevcut boğaz geçiş trafiğini rahatlatmaya başlayan bu proje, iki kıtanın en kısa yolu olarak nitelendiriliyor.

PAM ürünlerinin kalitesinin altını çizen PAM Bölge İhracat Müdürü Barış Turgay; ”Deniz altından geçen 2 katlı karayolu tüneli, sismik özellikleri başta olmak üzere birçok yönden dünyada ilki barındırmaktadır. Böyle özel bir projede de ancak PAM gibi en iyi malzemeler yer almaktadır. Yanmaz ve uzun ömürlü özellikleri ile öne çıkan PAM ürünlerinin böyle bir projede yer alması bizler için oldukça gurur vericidir” dedi. PAM’ın önümüzdeki dönemde de ses getiren projelerde yer alacağını belirten Turgay, PAM ürünlerinin kullanımıyla kalite anlayışının da farklı bir boyuta taşınacağının, sektördeki beklentinin de buna bağlı olarak yükseleceğinin altını çizdi. Turgay, ”PAM, Türkiye’de lüks konut projeleri, otel ve AVM projeleri gibi büyük ölçekli projeler için uygun ürün ve çözümü sunmaktadır. Ancak güçlü Ar-Ge’ye sahip ve geniş ürün yalpazesi olan firmaların sağlayabileceği çözümler PAM’da mevcut. Bu da, PAM’ın önümüzdeki dönemde ses getiren projelerde yer almasının önünü açıyor” şeklinde konuştu.

PAM Hakkında

1856’da kurulan Pont-à-Mousson fabrikası ile başlayan hikayesiyle Saint-Gobain PAM, sfero döküm demir ve pik döküm demir komple teknik çözümleri ile dünyanın önde gelen üreticisi ve ihracat lideridir. Saint-Gobain PAM, güvenilir, kurulumu kolay ve uzun ömürlü ürünler tasarlamaktadır.

Türkiye’de irtibat ofisi ve yetkili distribütörü bulunan Saint-Gobain PAM, PAM markası altında, atık su ve yağmur suyu toplama için komple pik döküm drenaj sistemleri (boru, bağlantı parçaları, birleştirme kelepçeleri ve aksesuarlar) tasarlamakta, üretmekte ve satmaktadır. PAM-GLOBAL® boru sistemleri 30 yılı aşkın bir süredir Fransa Fabrikalarında imal edilmektedir.

Detaylı bilgi için: www.pamglobal.com.tr

Saint-Gobain Hakkında

67 ülkede, 170.000’in üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren Fransız devi Saint-Gobain, 2016’da gerçekleştirdiği satışlarla 39.1 milyar € ciro elde ederek dünya ekonomisine katkıda bulunmuştur.

Saint-Gobain, insanlara refah sunan ve geleceğiyle ilgili temel bileşen olan malzeme ve çözümleri tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Bu malzeme ve çözümler gündelik hayatta binalarda, ulaşım araçlarında, altyapı çalışmalarında ve birçok sanayi uygulamalarında; kısaca yaşam alanlarında karşımıza çıkar. Saint-Gobain, ürün ve çözümlerini sunarken sürdürülebilirlik, kaynakların verimli kullanılması ve iklim değişikliği gibi sorunları da ele alır. Diğer taraftan sunduğu çözümlerle konfor, performans ve güvenlik sağlar.