saint
Gezegenimizin sağlığı için düşünme ve eylem günü olan bir Dünya Günü'ne daha yaklaşırken, iklim krizini ele alma aciliyeti hiç bu kadar kritik olmamıştı.
saint
Doğa, her mevsimde ve geçiş ekseninde alınacak dersler ve izlenecek ipuçları ile yaşamın tüm alanları için ilham kaynağıdır.
saint
İnşaat sektörü, enerji tüketimi ve çevresel etkileriyle bilinen önemli bir sektördür.
saint
Su, yaşamın temel unsurlarından biridir ve hayati öneme sahiptir. Ancak, küresel nüfus artışı, sanayileşme ve iklim değişikliği gibi ..
saint
Dünyanın enerji ihtiyacının büyük bir bölümünü̈ karşılayan fosil yakıtların rezervi gün geçtikçe azaldığı için enerji kaynaklarının verimli ve etkin kullanımı büyük önem taşımaktadır.
saint
Gelişen dünya nüfusu ile birlikte artan ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda elimizdeki kaynakları hızla tüketiyoruz.
saint
Dünyada küresel ısınmaya sebep olan ve ekosisteme çeşitli zararları dokunan karbondioksit salınımının %45–50 civarında önemli bir kısmının yapılı çevreden kaynaklandığı biliniyor.
saint
Günümüz dünyası, iklim değişikliği, kaynakların koruması ve artan popülasyon gibi insanlığın karşı karşıya kaldığı büyük zorluklarla mücadele ediyor.
saint
Tarih boyunca kadınların bilime katkıda bulunmak ve bu alanda yer edinmek konusunda yaşadığı zorluklar biliniyor.
saint
Gün geçtikçe gelişen dijital teknolojilerin entegrasyonu, inşaat sektöründe sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için geleneksel inşaat yöntemleri yerine daha verimli ..
saint
Hafif inşaat, genellikle daha hafif ve esnek malzemelerin kullanıldığı, yapıların daha düşük kütleye sahip olduğu inşaat yöntemlerini ifade eder.
saint
Teknolojinin gelişmesi ile yapı sektörü daha çevre dostu ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru evrilmeye başladı.
saint-gobain
Gezegenimizin kaynaklarını daha fazla tüketmemek ve iklim krizi ile bilinçli bir mücadele
saint-gobain
Dünya nüfusunun hızla arttığı ve kentleşmenin ivme kazandığı bu dönemde, sürdürülebilir bir geleceğe yönelik şehir planlamaları sadece bir tercih değil, aynı zamanda tartışmasız bir gereklilik haline gelmiştir.