SAINT-GOBAIN’de İnovasyon

AR&GE ve inovasyon Saint-Gobain stratejisinin kalbinde yer almaktadır. Grup bünyesindeki araştırmalar fark yaratacak buluşlara ve sürekli olarak geliştirilen ürün, süreç ve servislere odaklanmaktadır.

YENİLİK
4SAINT-GOBAIN
ÜRÜNÜNDEN
1'i
BUGÜN SATILAN HER 4 ÜRÜNDEN 1'İNİN
SON 5 YILDA GELİŞTİRİLDİĞİNİ
BİLİYOR MUYDUNUZ?
450m
EURO
AR&GE YATIRIMI
900'e
YAKIN
PROJE
HER YIL
400'den
FAZLA
PATENT BAŞVURUSU
3700
AR&GE ÇALIŞANI
8
ARAŞTIRMA
MERKEZİ

2018-19 Saint GobainSaint-Gobain, Clarivate Analytics’in 2018 - 19 yılında dünya çapında belirlediği En İnovatif Firmalar listesinde, ilk 100 şirketin içerisinde yer almaktadır.

Saint-Gobain yetenekli çalışanlarının vizyonundan, farklı pazarlardan ve değişen müşteri ihtiyaçlarından elde ettiği bakış açıları ile kendini geliştirmeye devam etmekte ve sınırlarını günden güne genişletmektedir.

Saint-Gobain AR&GE merkezleri; dünyanın çeşitli kıtalarında, farklı uzmanlıklar üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

AR&GE MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ  

YENİLİK BÜYÜME HIZININ MOTORUDUR

NasaCam üretiminden uzayın erişimine kadar Saint-Gobain çalışanları, firmamızı sürekli olarak diğer firmalardan bir adım ileri taşıyarak, sınırları genişletiyorlar.

Saint-Gobain tarafından yürütülen bilimsel araştırmalar (AR&GE) her bir birey için yaşam kalitesini artırmak adına çözümlere odaklanır.

Grup, araştırma çalışmaları adına, dünyanın birçok ülkesinde yer alan üniversiteler ile Saint-Gobain Üniversite ağı (SUN) kapsamında işbirliği geliştirerek, ortaklık yaratır.

Bütün dünyadaki özgün yeteneklerle çalışmak, yerel ihtiyaçlara hitap eden çözümlere ulaşma imkanı sağlamaktadır. Çünkü, örneğin Çin’de ve Almanya’da inşa edilen binalar aynı değildir.

İNOVASYON TAKVİMİ

1688

Cam Üretimi

Günümüzün yenilikçi ve inovatif, metal masa üzerine dökülmesiyle meydana gelen cam üretim metodunun bulunması. İnovatif üretim yöntemi, daha büyük ölçekli cam levhalar oluşturulmasına olanak sağlamıştır.

Cam Üretimi

1920

Boudin Süreci

Düz cam üretim süreci gelişiminin sürekliliği sağlanmıştır. (Boudin Süreci). Sonuç: Eşsiz cam kalitesi ve üretim verimliliğinin sürekliliği temin edilmiştir.

1928-1929

Achille Verlay Süreci

Cam tavlama süreci ortaya çıkmıştır. (Achille Verlay Süreci). Achille Verlay Cam Tavlama Süreci sayesinde cam, darbe gördüğünde küçük ve sert olmayan parçalar şeklinde dağılır.

1933

Achille Verlay Süreci

Camın arabalarda kullanılma olanağını sağlayan ve kullanımını etkinleştiren, kavisli cam üretim süreci geliştirildi. (Achille Verlay Süreci)..

1946

Boru Üretimi

Boru üretiminde, gri demirin muadili dökme demir ilk defa kullanıldı.

Boru Üretimi

1950

Tygon®

Sıvı taşımasında öncü bir marka olan Tygon® boru sistemi geliştirildi.

1957

TEL Süreci

Santrifüj ve sıcak gaz akışını germe yoluyla camyünü üretimine yarayan TEL süreci tasarlandı.

1970

Weber & Broutin

Weber & Broutin tarafından ilk tek kat harcın üretimine başlandı. Cam üretiminde kullanılan endüstriyel fırın rejeneratörlerinde depolama ve enerji geri kazanımı için çapraz bağlayıcılar bulundu.

1972

ZinPro

Dolgu maddelerinin hassas taşlanması adına gerekli olan ZinPro geliştirildi.

1975

NorZon

Kesme ve taşlama sürecinde kullanılan bağlayıcı aşındırıcı mineral taneciği NorZon bulundu.

1980

Seeded Gel

Sinterleme sürecinde üretilen, aşındırıcı mineral taneciği Seeded Gel bulundu.

1992

PRIVA-LITE

Düğmeye basıldıktan sonra saydamdan yarı saydam cama dönen PRIVA-LITE camının aktif üretimine başlandı. PRIVA-LITE ürünü, camdan ışık iletimini etkilemeden, gizlilik gereksinimi için tasarlandı.

1998

La Plateforme du Bâtiment

Profesyonellere yönelik tüm ürünlerin ilk satış noktası olan La Plateforme du Bâtiment açıldı.

2004

SAGE Electrocromics

Otomobil endüstrisi adına ilk elektrokromik cam üretildi. 2010 yılında inşaat endüstrisi için elektrokromatik cam üreten, sektörünün bir diğer lideri olan SAGE Electrocromics ile işbirliği sağlandı. Düşük voltajla aktive edilen bu tür camlar, binanın dış görüntüsünü bozmadan maruz kaldığı güneş ışığına, kendi ışık ve ısı geçirgenliğini uyarlamaktadır.

2009

Klimacenter

Yenilenebilir Enerji ve Havalandırma Sistemi’nin sürdürülebilirliğinin sağlanması adına, Eğitim Merkezi ve aynı zamanda Showroom niteliğini taşıyan Klimacenter açıldı.

2011

Multi-Comfort

Temmuz 2011’de, Beaucouzé, Fransa’da Multi konfor konseptiyle uyumlu olan ilk sürdürülebilir pasif ev tasarlandı.