Rigips Alçı, Ses Yalıtımı Ve Yangın Dayanımı Testleri

Projeler artık teknik özellikleri ile fark yaratan ve yüksek teknolojik özelliklerini ön plana çıkaran sistemlere yönelmektedir.
Rigips

Projeler artık teknik özellikleri ile fark yaratan ve yüksek teknolojik özelliklerini ön plana çıkaran sistemlere yönelmektedir. Bu noktada alçı levha sistemler özellikle işçilik, hız, zaman ve performans değerleri ile dikkat çekmektedir. Sektörün bu beklentilerine paralel olarak stratejilerine yön veren Saint-Gobain Rigips Alçı, özellikle sistem testlerine hız kazandırmıştır. Son olarak 50’lik profiller ile 30, 60, 90 ve 120 dakikalık bölme duvar yangın testlerini ve buna bağlı aynı duvarların ses yalıtım testlerini tamamlamıştır.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliği’nin zorunlu olarak uyulması gereken kriterleri tüm binaları kapsamaktadır.
Dolayısıyla Rigips’in yangın testleri tüm projelere hizmet vermesinin yanı sıra, özellikle yüksek katlı binalarda ihtiyaca cevap verebilir nitelikte sistem çözümleri sunmaktadır. Ayrıca günümüzde ses yalıtımının oldukça önemli olduğu ve projelerin Binaların Gürültüye Karşı Korunması Yönetmeliği’ne göre yapılması gerekliliği bulunmaktadır.
2018 yılı içerisinde aynı zamanda ses yalıtımı ve yangın dayanımı testlerine 75’lik profiller ile devam edilmektedir. Projelere yönelik mimari detay çizimleri de hazırlayan Rigips teknik ekibi, yapı fiziği bilgisi ve son olarak yaptırılan ses ve yangın testleri ile teknik altyapısı konusunda güven vermektedir.