6. Yapı Kongresi’nin Sponsoru Saint-Gobain

“Dünyada Yapılı Çevre” başlığı ile düzenlenen 6. Yapı Kongresi, 7-9 Aralık tarihleri arasında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda, Saint-Gobain Türkiye’nin Platin sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Kamu ve özel sektörden pek çok yetkili ismin katıldığı kongrede, “Döngüsel Tasarım, İklim Değişikliği, Sayısal Tasarım, Sanal Gerçeklik, Geleceğin Mekânları” başlıkları altında, birden fazla ana temaya odaklanıldı. Aynı zamanda kongrede, değişen dünyanın çevre ve yaşam koşullarının yapı sektörüne etkisi ve yapılı çevrenin bu koşullara uyumu ile ilişkili olan “Yapı Malzemeleri, Yapı ve Yapım Sistemleri, Yapım Yönetimi, Tasarım Yönetimi, Yapı Güvenliği, Yapı Biyolojisi ve Çevresel Kontrol, Evrensel Tasarım, Afet ve Risk Yönetimi” konu başlıkları ele alındı.

Etkinliğin ikinci gününde, kongrede konuşmacı olarak yer alan Saint-Gobain Mimari Çözümler Müdürü Kubilay Büyüklü, katılımcılara, değişen dünyada sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümleri ile ilgili bilgiler aktardı. Etkinlik, üç gün boyunca yoğun ilgiyle karşılandı.

 

saint gobain