Rigips

Tüm dünyada sürdürülebilirliğe öncülük eden çok uluslu Saint-Gobain Şirketler Grubu’nun Türkiye’deki alçı ve alçı levha sistemleri üreticisi Rigips, günümüzde alçı ve alçı çözümleri denince akla gelen ilk markalar arasında yer almaktadır.”

Rigips

Rigips

Rigips geliştirdiği sürdürülebilir yaklaşımlarla inşaat sektörüne çevreye duyarlı, verimli, yenilikçi çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Yapılarda insanların konfor, sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarını belirleme ve bu ihtiyaçları karşılama sorumluluğunu, çevreye duyarlılıkla bir bütün olarak görmektedir.

Bu nedenle Rigips’in ürün ve sistemleri çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden etkenleri en aza indirgemek ve enerji verimliliği sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Rigips, geniş ürün gamı ve etkili sistem çözümleri sayesinde LEED, BREEAM, DGNB gibi çeşitli yeşil bina sertifikaları için sağlayabildiği puanlarla çevre dostu bina projelerinin çözüm ortağıdır.

Rigips ürettiği 4 farklı levha ve 4 farklı yapı alçısı için yaşam döngüsü analizi çalışmalarını tamamlamış, Avrupa standartlarıyla uyumlu EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgelerini almıştır. Ayrıca 3 farklı levha ve 3 farklı yapı alçısı için “GREENGUARD” ve “GREENGUARD Gold” sertifikası almaya da hak kazanmıştır.

Sistem Çözümleri

Rigips bir binanın tasarım aşamasından, planlama ve kullanım aşamalarına kadar mevzuat ve şartnamelerle düzenlenen gereklilikleri karşılayan Bölme Duvar, Duvar Giydirme, Alçı Levha Sistemleri ile her türlü tasarım ve performans kriterine uygun sistem çözümleri sunmaktadır.
Rigips, projelere sistem çözümü gerektiren noktalarda yangın dayanımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme, ısı yalıtımı, darbe dayanımı, iç ortam hava kalitesi konularında geniş ürün portföyü ve bilgi birikimi ile katkıda bulunmaktadır. Hedeflenen performans kriterlerine uygun ürünlerin doğru detaylarda kullanılması, projelerin yönetmelik ve standartlara uygunluğunun yanı sıra kullanıcıların da konforunu, sağlığını ve güvenliğini artırarak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

HABERLER

RİGİPS

Saint-Gobain Rigips

Kızılcaşar Mahallesi, 1184. Cadde, No:22/1 İncek, 06830, Gölbaşı, Ankara Türkiye Haritada Gör

0 312 463 63 63 

0 312 463 63 64

info@rigips.com.tr

www.rigips.com.tr