Severek Yapılan İş Başarıyı Getirir

Merhaba ben Mehtap. İstanbul’a 6 yıl önce taşındım ve 3 yıldır da Saint-Gobain Abrasives’de çalışmaktayım. Daha önce Rouen, Fransa’da yaşıyordum; ailem ise hala orada… Kendine zaman ayırmayı seven biriyim; boş zamanlarımda örgü örmeyi, çiçeklerimle ilgilenmeyi ve kitap okumayı seviyorum.
Mehtap Yılmaz

Günlük iş akışından ve görev sorumluluklarından biraz bahsedebilir misin? İşinin sevdiğin yanları nelerdir?

Saint-Gobain Abrasives içindeki günlük iş akışında kredi kontrol prosedürünün doğru ve eksiksiz uygulanmasını sağlamaktayım. Bunun için müşteri cari hesaplarının takibini ve geciken ödemelerin hatırlatmasını yaparken müşteri siparişlerinin açık hesaplara ve kredi limitlerine göre onaylanması ya da onaylanmaması kararını vermekteyim. Periyodik olaraksa hem yurt içi hem de yurt dışı için raporlar hazırlamaktayım. Bu süreçte zamanlama ve en doğru verileri yakalamak önemli… Satış, karlılık, gider analizleri ise en önemli başlıklar olarak gündemimizi meşgul etmekte.

Senin bakış açına göre, Saint-Gobain inovatif ve girişimci ruhu nasıl teşvik etmekte? Senin işinde nasıl yansımakta?

Saint-Gobain’in çevreye duyarlı ve yenilikçi bir firma olmasını beni etkileyen noktalar olarak gösterebilirim…

Saint-Gobain’de hoşuma giden diğer bir nokta ise kariyer fırsatları… Kariyer hedeflerine göre çalışanlarını doğru yönlendirmesi ve dünya çapında mobilite sağlaması sadece belli başlı firmalarda sunulabilen bir fırsat... Çalışanlara karşı duyarlılık ve eğitimlerin çalışma hayatı boyunca devam etmesinin ise kişilerin şirkete bağlılık duygusunu arttırdığını görüyorum.

Bir sonraki adımın nedir? Kendini gelecek 3 yıl içinde nerede hayal ediyorsun?

Saint-Gobain’de çalışmak bir ayrıcalık… Her gün işimden ve iş arkadaşlarımdan yeni şeyler öğreniyorum ve kendimi geliştirebiliyorum. Saint-Gobain Abrasives Türkiye’ye katıldığımda çok az sayıda çalışanı olan küçük bir ofisti. Son üç yılda oldukça büyük bir gelişme göstererek çalışan sayısını katbekat arttırdı. Bu durumu yakından takip etme fırsatım olduğu ve bu gelişimin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Ve bu sebeple eminim ki gelecek üç yılda da bu güzel büyüme devam edecek. Benim hedefimde ise Türkiye’de veya farklı bir ülkede yine Saint-Gobain’de olmak, yine bir Saint-Gobain’li olmak var.

Mehtap Yılmaz

ABRASIVES