AR&GE Merkezleri

Saint-Gobain AR&GE merkezleri; dünyanın çeşitli kıtalarında, farklı uzmanlıklar üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 

Grubun iddialı AR&GE politikası, hızlı ve kalıcı olarak değişen günlük yaşantımızın değişimine katkıda bulunmaktadır.

Her coğrafyanın kendine özgü bir çözüm ihtiyacı bulunduğu anlayışıyla (Örneğin binalar Çin ve Almanya’da aynı şekilde inşa edilmezler, Amerika Birleşik Devletleri'nde Saint-Gobain, Kuzey Amerika evleri için özel ürünler üretir ya da sıcak ve kurak ülkeler için özel tasarlanmış borular geliştirir.) yerel pazarların kendilerine özel ve farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli inovasyonu hedefleyen Saint-Gobain’in 7 önemli araştırma merkezi (Fransa’da Aubervilliers, Cavaillon ve Chantereine; Almanya’da Herzogenrath; ABD'de Northborough; Çin’de Şangay; ve Hindistan’da Chennai) 12 özel araştırma merkezi ve 100 civarı geliştirme merkezi bulunmaktadır.

Saint-Gobain dünya genelinde de farklı üniversiteler ile projeler yürütmekte, Saint-Gobain Üniversite Ağında (SUN) yeni araştırma ortaklıkları kurmakta ve dünya çapında yeteneklerle de çalışarak, inovatif çözümler sunmaktadır.

Saint-Gobain’in inovasyonları gündelik hayatın bir parçası niteliğindedir. Araç ön camlarının parçalanması durumunda oluşabilecek kesikleri önleyen lamine cam, Saint-Gobain’in gündelik hayatımıza getirdiği yeniliklerden sadece biridir. Avrupa’da her iki araçtan birinde Saint-Gobain markalı ön ve yan camlar bulunmaktadır. Tatilleriniz ya da iş seyahatleriniz için kullandığınız uçaklar muhtemelen Grup tarafından yapılan radomlara sahiptir. Hafta sonu bindiğiniz trenin yalıtımında ise muhtemelen Saint-Gobain cam yünü kullanılmıştır. Birçok elektronik cihaz, varlığını Grup tarafından tasarlanan ve üretilen yüksek performanslı materyallere borçludur. Saint-Gobain tarafından sağlanan çözümler kuşkusuz evinizin ya da apartmanınızın inşaatında da kullanılmıştır: dış cephe yalıtım sistemleri, seramik yapıştırıcıları ve hatta boru hatları gibi daha etkili, uzun süre kalitesini koruyan ve kurulumu kolay malzemeler bunlardan sadece birkaçıdır.